03.07.2020, Cuma Bir sayfa geri gitAnasayfaya gitBir sayfa ileri gitFavorilere ekleBu sayfayı yazdır    
 
GENELCERRAHI
 
 • Soru-Cevap Oku
 •  
  Branşlar :
 • İnfeksiyon
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Psikiyatri
 • Genel Cerrahi
 • Estetik ve Plastik Cerrahi
 • Ortodonti
 • Diş Sağlığı
 • Akupunktur
 • Arama
   
  Daha önce sizinle aynı rahatsızlık sorulup cevap verilmiş olabilir. Soru-Cevap bölümünde arayınız.


  Arama yaparken mümkün olduğunca az kelime kullanınız.
   

  DiKKAT :
  Bu sayfalar genel bilgilenme amacına yöneliktir. Tanı ve tedavi için mutlaka bir hekimle doğrudan görüşmelisiniz.


  Soru 656 : Selam, Öncelikle bu hizmetinizden ötürü sizlere teşekkürle başlamak isterim yazıma. 2 haftadır alt dudak, iç kısmında (dişe temas eden bölgede) 1.5 - 2 cm çapında bir kitle oluştu. Her hangi bir ısırma veya yanma olmadan ortaya çıkan ve içi dolu olan bu beze ne ağrı yapıyor, ne de başka bir sıkıntı. Dışarıdan temas ettiğimde ise (yani dudağın dış kısmından) 1 - 2 cm çapında hareket edebiliyor. Bir diş doktoruna ve birde dahiliyeciye gösterdim. Ancak net bir sonuç alamadım. Şöyle ki; biri antibiyotik verdi ve geçmezse patalojiye sevkederim dedi, diğeri ise "bu tıkalı bir tükrük bezi ve içerisi bir sebebpten dolayı tükrük ile dolmuş, istersen hemen alalım, hiç korkulacak bir şey değil" dedi. Yaşım 29 ve her hangi bir sağlık sorunum yok. Sizden ricam şu; lütfen bana bu durum hakkında olabilecek sorunlar ve çözüm alternatifleri hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum. İlginiz için çok teşekkür eder, başarılar dilerim. M.TAHİR

  Rumuz : BlueMoonCevap Tarihi : 07.08.2003

  Cevap : Tabi ki görmeden bir yorum yapmak zor,her şey olabilir.Bir kbb uzmanına gidin ve kitleyi çıkarıp patolojiye göndersin.


  Soru 655 : 2 yıl önce Helico Bakteri pozitif duodenum da gastrit teşhisi kondu. Famodin+Ornisit tedavisini yaklaşık 3 ay sürdürdüm. Sonra düzeldi. Ancak 3 -4 aydır karnımın sağ tarafında bazen bir sancı duyuyorum, sürekli olarak ağzımda beyaz balgam oluşuyor, sırtımda-omuzlarımda kollarımda ve ellerimde ağrı olmakta.Son günlerde de ayaklarımda sıcaklık hissi duymaktayım. Ateşim yok. 3 doktora gittim, eski ilaçlarımı (famodin-ornisid) 1 ay kullandım. Lansor ve omeprol 1'er ay kullandım. Herhangş bir değişiklik olmadı. Ultrason çektirdim. Karaciğerimde hafif yağlanma dışında birşey bulunamadı. Şimdi sırt-omuz ağrılarım ve ayaklarımdaki yanma hissinin nedeni gastrit/ülser olabilirmi ? İlk ağrılarda EKG çeltirmiştim, doktor normal deyip eforlusuna falan gerek görmedi. Safra kesesi sandım, ultrasonda normal çıktı. Ayrıca bel fıtığım da vardı.

  Rumuz : HiboCevap Tarihi : 07.08.2003

  Cevap : Bir de kolon grafisi çektirin.Ayrıca kan biokimyasına baktırın.Onlar da temiz çıkarsa bir psikiyatriste gitmenizi öneririm


  Soru 654 : her iki kulağımın altında beni rahatsız eden bir ağrı var (şişkinlik yok)ve dilimin altında bir sızlama var.Lenf veya tükürük bezleri ile ilgili bir sorunum olabilirmi? Teşekkürler.

  Rumuz : elsCevap Tarihi : 07.08.2003

  Cevap : Olabilir.Şikayetleriniz çok müphem.Bir kulak burun boğaz uzmanına görünmenizi öneririm


  Soru 653 : 5 yaşındaki yeğenimde her tuvalete çıkmasında sık olarak makattan kan geliyor.Tuvalete çıkmakta zorlanan bir çocuk. Doktorlar merak edilecek bir şey olmadığını belirtti ama verilen ilaçlarda sorunu tamamen bitirmedi. Doğal yiyeceklerle sorunu çözmeye çalışıyoruz. 3 doktora götürdük. Önerileriniz varmı? Teşekkürler.

  Rumuz : bebeğimCevap Tarihi : 07.08.2003

  Cevap : Sorun ya çatlaktır,ya da rektal polip.Bir çocuk cerrahına götürürseniz bu ayırım yapılır ve ona göre tedavi yapılır.Doğal yöntemlerle sorunu çözemezsiniz.


  Soru 627 : İyi günler, bu yazıyı doktora gitmemekte direnen 55 yaşındaki babam adına yazıyorum. Bundan iki yıl kadar önce babamın el bileği üstünde çıkan ve yağ bezesi olduğu söylenen ağrı yapmayan şişliklerden vücudunun heryerinde çıkmaya başladı. Elinin üstündeki şişliği bir devlet hastanesinde aldırmiştık ama bundan sonra tüm vücutta çıkan bu bezeler beni çok korkutuyor. Babama söyleyemiyorum ama ben yumşak doku kanseri olma ihtimalinden çok korkuyorum. Bunun belirtileri nelerdir bana neyapmamı tavsiye edersinz? Bu tür bir sorunla tıbbın hangi alanı ilgilenmektedir? Sorularmı yanıtlarsanız beni çok mutlu edersiniz. İlginıze şimdiden teşekkür ederim.

  Rumuz : BabamCevap Tarihi : 28.07.2003

  Cevap : Bahsettiğiniz kitleler büyük bir olasılıkla lipom yani yağ urudur.Birçok yerde olması iyi huylu olduklarını düşündürüyor.Yine de çapı 3 cm den büyük olanları bir genel cerraha giderek aldırmanızı öneririm.


  Soru 626 : 18 yaşımda skolyoz ameliyatı geçirmiş,doğum sonrası kalça bölgemde de artroz başlangıcı olan bir hastayım.Ankarada yaşıyorum. Tedavim için bu konuda uzman hekim ,cerrah, sağlık kuruluşu ve tedavi yöntemleri (akapunktur , ozon,tedavisi veya alternatif yöntemler) aramaktayım. İlginize teşekkürler.

  Rumuz : nukCevap Tarihi : 21.07.2003

  Cevap : Size öncelikle iyi bir ortopedist bulmanızı onun önerilerine göre tedavinizi planlamanızı tavsiye ederim


  Soru 625 : meme ucunda etbenine benzer bir parça oluştu.yaklaşık iki sene oldu.toplu iğne başı kadardı şimdi mercimek tanesinden biraz büyüktür. bazen ağrı yapıyor şişiyor ve sertleşiyor.dokunulmaz hale geliyor.çok acı duyuyorum.iki doktora gittim.bir tanesi hemen alınabileceğini hiç bir zararı olmadığını söyledi diğeri ise alınmasının sakıncalı olabileceğini ve süt kanalının tıkalı olabileceğini söyledi.alınırsa göğüs alınmasına kadar gideceğini söyledi.çelişkide kaldım.ilk bebeğimide düşündüğümden sizin fikrinizi almak istedim.şimdiden teşekkürler.

  Rumuz : sementaCevap Tarihi : 21.07.2003

  Cevap : Kolaylıkla alınabilir zannediyorum.Bekletmeyin.


  Soru 624 : Merhaba ben 15 yaşındayım erkeğim ve tam gelişme çağındayım size bir sorum olucak meme uçlarımın tam iç tarafında yani her ikisindede şişlik var sanki içinde katı bir cisim var bu cisim bazen küçülüyor bazen büyüyor bazen bastırınca ağrıyor bu normal birşeymi ? gelişme çağında olduğum için ....... Lütfen yardım edin Bu olay bayadan beri var yani 10 ay felan belki daha fazla oldu ....

  Rumuz : BzauCevap Tarihi : 21.07.2003

  Cevap : Merak etme,bu yaşlarda erkek çocuklarda meme büyümesi olabilir.Zamanla geçer.HİÇ DOKUNMAMANI TAVSİYE EDERİM.


  Soru 623 : merhaba benim 2.5 yaşında bir kızım var.7-8 aylıkken sol gözünün dış kenarında bir şişlik oluşmaya başladı.daha sonra biraz büyüdü.dr.a gittik yağ bezesi olduğunu söyledi.önemli değil dedi.kendiliğinden kaybolabileceğini söyledi.eğer kaybolmazsa ilerde estetik açıdan rahatsız olursak aldırabileceğimizi söyledi.bende şimdi plastik cerrahi lie görüştüm.onlar mutlaka alınması gerektiğini kendiliğinden geçmeyeceğini söylediler.yaşının küçük olması nedeniyle ben anestezi almasını istemediğim için korkuyorum.beklesek yaşı büyüynce aldırdak olurmu?ya da ilaç tedavisi mümkünmü?ameliyat olmasından korkuyorum.gözüne bir zarar verirmi?gittikçe daha da kökleşir mi?kaç yıldır hiç bir zararını görmedik.ben de sağlıkçıyım.bana yardımcı olursanız sevinirim.lütfen ilaçla dağılıp dağılmayacağı hakkında bilgi verin.teşekkürler.

  Rumuz : sevgosCevap Tarihi : 21.07.2003

  Cevap : Size aldırmanızı öneririm.Büyümesini beklemeyin.İyi bir anestezist ile hiçbir sorun olmaz merak etmeyin.


  Soru 622 : İyi günler,benim şikayetim:Yüzümün kırmızı olması.Sürekli kırmızı.Suya değdiğinde,traş olduğumda ,yemek yediğimde artıyor.Bu durum,beni psikolojik olarak etkiliyor.Cevabını için şimdiden teşekkür ederim.Saygılar...

  Rumuz : muhalif46Cevap Tarihi : 21.07.2003

  Cevap : Şikayetinizin sebebi, 1-polisitemi isimli bir kan hastalığı,2-allerji,nedenli olabilir veya tamamen normal bir durumdur.Bir dahiliyeciye gitmenizi öneririm.


  Bulunan Soru-Cevap Sayısı: 47 Adet
  Sayfa No :   1 2 3 4 5
  . ..Anket.. .
  Her branş için soru-cevap bölümü bulunmaktadır. Soru-Cevap bölümünü takip ediyor musunuz?
  Her gün
  Her hafta
  Arasıra
  Hayır   
   
  ©2001 GülNet İnternet Hizmetleri - info@gul.net.tr